Redakce

1. duben 2009 | 14.54 | rubrika: Podvraťák

Redakce Podvraťáka je dosti divná partička. Člověk aby se bál vyjít ze třídy, protože na chodbě si jen málodky všimnete Scisky sedící na lavičce, která vás pozoruje se zápisníkem a tužkou! Nebo lstivého tria fotografů! Skutečně - u "Podvraťáků" nikdy nevíte na čem jste.

sledování1

Kdo by jste chtěl, můžete se do redakce přidat. Hledáme schopné spisovatele, zvláště Shounen ai a Shoujo ai, ale klidně i normálních článků, anekdot, novinek a povídek všeho typu. Příjmám i rozepsané, nedokončené příběhy. Postavy v nich vystupující mohou být jak z A.G. tak z FMA i jiného anime, dokonce i úplně vymyšlené. Kdokoli máte nápad napište mi ho na e-mail - Ann.Arge@seznam,cz nebo do komentáře k tomuto článku.

PS : redaktoři nemusí být přihlášení na škole ale bylo by to fajn.

žádné komentáře | přidat komentář

O Podvraťákovi

31. březen 2009 | 22.41 | rubrika: Podvraťák

Podvraťák 

Neoficiální studentský časopis, který zná snad každý. Oblíbené podlaviční čtivo. Vznikl z papírků, které si žáci posílali o hodině. Obsah papírků si snad dokážete představit: novinky, krátké příběhy, perličky profesorů i žáků, ... . Když se chtěl některý z profesorů pobavit, stačilo jen zabavit některý z papírků. Později, asi když byla nynější oktáva v primě, jistého septimána napadlo secvaknout několik papírků dohromady a dát tomu název Podvraťák. Ještě později začala tajná organizace čtenářů pokleslé literatury vydávat Podvraťáka jako téměř normální časopis. Slovo téměř je na místě, protože Podvraťák není normální časopis. Pokleslá literatura? Ne, pokleslejší než pokleslá. Už v dobách, kdy tento časopis fungoval jako oběžník v několika málo kopiích, se objevil první románek na studenty (románek - vztah holka a kluk). Přibližně ve stejné době jistá nejmenovaná autorka uveřejnila vůbec první shonen-ai. Povídka se jmenovala Překvapení, byla na dva kluky z jiného časopisu (asi manga, ale to už nikdo s jistotou nezjistí) a vyvolala neuvěřitelnou škálu reakcí. Od nejsilnějšího odporu po naprosté nadšení. Inspirována touto povídkou, napsala jista septimánka(tehdy byla nynější septima v tercii) své vlastní dílo na dva oktavány. Tím spustila hotovou lavinu a tutovky(shonen-ai) se staly nedílnou součástí Podvraťáka.

Zpracovala María

Anketa

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1 (2x)