Dvě mapy

18. únor 2009 | 14.50 | rubrika: Orin

Tohle jsou mnou nakreslené mapy :

mapa orinu

Tuhle Orinskou jsem vymyslela celou sama už docela dávno, takže není ještě moc zaplněná, teď zaznamenávám do kopie a už toho mám o hodně víc.

mapa deltory

Tuhle Deltorskou jsem zase překreslovala z 1. a 3. série knih. Sice nevím kdy jsem jí kreslila, ale po prvním a před druhým dílem třetí série.

No doufám že se vám má práce líbí.

žádné komentáře | přidat komentář

O Orinu

25. leden 2009 | 12.01 | rubrika: Orin

Zeměpis:

Orin je má vymyšlená země. Je rozdělena na pět dávných území : Dorád, Andor, Silvij, Vega a Shanij.

Hlavní město se jmenuje Niro, které je leží na hranicích všech pěti území.

Každé území má něco jako "svoje vlastní hlavní město" :

Dorád - Hari

Silvij - Leskytin

Shanij - Feri

u zbývajících dvou je to těžší, jelikož mají významná města dvě :

Andor - Montana, Arwa

Vega - Leo, Tirta

To by zatím bylo k zeměpisu všechno. Samozřejmě toho je mnohem víc, ale úvod už znáte.

Teď něco k příběhu :

Hlavními hrdiny je pětice červených rytířů : Ann, Jenny, Lusy, Anny a Peadar.

Jestli bych se měla rozhodnout kdo je asi hlavní hrdina tak bych řekla že asi Ann, ale měla bych trochu výčitky svědomí, jelikož i čtyři zbývající hrají veledůležitou roli. Ann jsem zvolila proto že jsem jí z velké části vymýšlela podle sebe.

Ann a ostatní žijí ve městě na území Shanije, jménem Sun Feri. Mají velký sen - stát se Červenými rytíři. Vydají se tedy do Nira a i přez svůj věk se jimi stanou. A od té chvíle by mohly litovat že je něco takového napadlo - jdou z jednoho střetnutí s nebezpečnými žily za druhým. Obvykle mají co dělat aby to přežili a aby splnili svůj úkol. Tento příběh je o přátelství, plný dobrodružství, magie a spousty dalších věcí.

Průběhem času :

Začalo to už ve třetí třídě. Vymyslela jsem si jak já a pár mých přátel procházíme pravidelně do nějakého světa, který neměl ještě jméno, tento příběh ale vážně neměl úroveň a já jsem ho za čas nechala být. Pak jsem se k tomuto tématu vrátila v pátý třídě se svou nejlepší kamarádkou. Ta dostala nápad že vymyslíme příběh ze své vlastní země. Tu ovšem taky musíme vymyslet. Napadlo jí že ta země se bude jmenovat Orin. Jelikož mě to jméno uchvátilo napadlo mě že by se mohla jmenovat ta země, kterou jsem si vymyslela. Pak jsme se dohodly že jedna bude psát příběh v jiné době než ta druhá. Já jsem pak pilně zapracovala a vymyslela jsem že my nebudeme přecházet mezi světy - budeme v Orinu žít. Pak jsem vymyslela jména, která by se hodila k originálům našich jmen - většinou to byly překlady do angličtiny. Nyní už mám skvělý svět, do kterého mi nikdo nekecá, kde žiji jako Červená rytířka a kde mi je fajn.

Díky Jani. Díky Jenny   

žádné komentáře | přidat komentář