první kapitola

10. únor 2009 | 17.04 |

Dívka se soustředila na otevření dveří. Tím myslím v myšlenkách, ne že by bylo nějak těžké vzít za kliku a otevřít, ale ona je normálně otevřít nechtěla. Dveře se nehlučně otevřeli a ona vešla do místnosti plné....no lidí by bylo asi dost nepřesné, tak tedy dobře - a ona vešla do místnosti plné lidí, trollů, elfů, trpaslíků, ai garlinů, spousty dalších bytostí a ke svému neblahému zjištění si všimla že je tam i pár takových jako ona - Já. Ona neměla moc ráda jiná já (tedy s výjimkou pár starých dobrých přátel), což není nijak neobvyklé u Já, které se nějak vážně prohřešilo. Ona se prohřešila tím že zanedbala své Jáčka. Byla potrestána vydloubnutím očí a trvalo dlouho než jí zase oči vyrostly. Teď už měla zase šest očí a o své Jáčka se dobře starala. Ostatně to nebylo ani moc těžké. Největší práci jí dávala Ann z Orinu a ta Králová z KH. Ann se naštěstí o sebe dokázala z větší části postarat sama a tak ta druhá holka dávala víc práce. Já dělala Jáčkům něco jako body-gardy, chcete-li tak anděly strážný. "Čau A-Já!" zavolal známý hlas, zvedla hlavu a spatřila....kamaráda, dalo by se říci...M-Jána Rota. "Co dělaj oči Áčko?" tázal se M-Ján,

"Nevidíš že vidím?! Už jich mám zase šest a co ty?" odpověděla A-Já co nejpřátelštěji dovedla.

"Myslíš jak jsem měl dát fant a už jsem na sobě měl jen spodní prádlo a tak jsem dal jako fant oko?"

"Přesně!"

"Jo tak to ještě není celý, ale už roste, navíc už s ním docela dobře vidím."

Zasmáli se a šli se posadit do první řady, která byla určená pro Já. Za ně se posadili elfové. Do třetí řady se posadili Ai garlinové a Ai garlaji. A tak to šloí dál.

Za chvíli začala rada.

Vrchní rádce Er Alfa zasvětil několik nových démonobijců a dalších, pro Já tak trochu podřadných a pochybných existencí. Pak sdělil novinky z celé země.

A-Já a M-Ján znali Era už řadu let. Poznali se asi tak před dvaceti lety, když M-Ján a A-Já cestovali po Hvezinsku. I-Já (další Já, které s nimi taky tehdy cestovalo) předpověděla že to Er dotáhne daleko. A stalo se - z Era se stal jeden z nejvýznamnějších lidí v zemi, a oni dělají jako kdyby se neznali.

Po radě se A-Já a M-Ján setkali s I-Jána a její přítel K-Ján. S I-Jánou byli staří přátelé, ale s K-Jánem se setkali podruhé v životě. Seznámili se s ním přez I-Jánu. Byl brán za nezodpovědného a tak není divu že měl zatím jen čtyři oči. I-Jána byla naopak jedna z nejspořádanějších Já a měla již osm očí.

"Vidím že nám Er pěkně zpychl, co?!" uchechtla se I-Já ironicky, byla to však naprostá pravda.

"Nezajdeme si na skleničku?" navrhl M-Ján a jelikož všichni souhlasili, tak za chvíli už seděli v luxusním baru a K-Ján pobízel barmana k míchání jakého si nápoje. Explodovalo to. Výbuch rozházel celý pult a M-Jánovi se do oka zapíchlo párátko.

Lhostejně ho vytáhl i s napíchnutým okem a dal své sklenice coca-cola. Nápoj zašuměl a M-Ján ho vypil. Na dně zůstalo oko na párátku. To vyndal a vysál. Bylo vidět jak oko vtéká do očního důlku a pak se tak usadilo a zůstalo pevně na svém obvyklém místě.

Několik lidí urychleně zaplatilo a odešlo. "Báječné!" zvolal někdo, bylo slyšet cvaknutí. Podívali se tím směrem a jejich zraky spočinuli na mladém Ai garliovy. Měl po tetovanou pravou tvář a divný účes. Byl oblečen jako pravý zazobanec a kolem krku ověšeno spoustu přívěšků a amuletů, na prsou měl odznak zlatého sokola. "Promiň, ale co myslíš tím že to bylo báječné?!" zeptal se vyjukaně M-Ján,

"Ještě nokdy jsem nic takového neviděl. Naštěstí jsem si to natočil." při těch slovech poklepal na něco co z doslechu A-Já znala jako kameru. M-Ján a K-Ján si vyměnili pohled typu : "Já snad omdlím! Co to mele?!" i I-Jána vypadala že jí tohle vyvedlo z míry. "Dovolte abych se představil, jmenuji se Igor. Jsem Ai garlin." napřáhl ruku, A-Já mu ji stiskla, "Já jsem Já, jmenuji se A. Tudíž A-Já. Tohle jsou I-Já, M-Ján a K-Ján." "Rád vás poznávám."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.25 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: první kapitola lodní krysy 11. 02. 2009 - 14:30
RE: první kapitola bára načeradská 11. 02. 2009 - 19:07
RE: první kapitola saia (ellis) 12. 02. 2009 - 16:43