Recenze k Hetalii

2. září 2009 | 14.42 |
› 

Páč nechci umřít velmi bolestivou smrtí, tady je zdroj: http://nagat.blbne.cz/

Obrázek

Hetalie je anime parodující známé (i neznámé) události obou světových válek. V Japonsku ho zakázali, čímž mu udělali tu nejlepší reklamu. Místo zemí vystupují postavy s odpovídajícími charaktery Hlavním hrdinou je... Dá se vůbec Itálie nazvat hlavním a hrdinou? Pokud vezmeme v úvahu, k čemu byla Itálie ve válce Ose a později Spojencům... Jestliže jste ještě nedošli do deváté třídy, milé děti, tak Itálie byla ve válce na-uh-na okrasu.

A přesně proto vzniklo tohle anime. Aby se dalo na složité učivo dívat s nadhledem. Možná vás naštve, že když ani trochu nevíte, co se vlastně ve válce dělo, tak to nepochopíte. (Dobré je znát i dobu předtím-

Svatou Říši Římskou, Řím, Napoleonské války, atd.) Ale jestli jste v dějepisu dobří, hrozí, že puknete smíchy.

Osobně Hetalii doporučuji jako tahák:
          Za prvé: Spolužáci budou zírat a vy po nich můžete řvát, že jsou naprosto vymatlaní, když neví kdo všechno patřil ke spojencům
          Za druhé: Učitelka bude zírat, když jí řeknete přesný rok, kdy Francie a Anglie vytvořili pakt. A věřte, že právě tuhle scénu si zapamatujete.

          A za třetí: Vy budete zírat, protože zjistíte, že 2. sv je vlastně děsná prdel XD

Nevýhodou seriálu je to, že se pak pravděpodobně budete smát více-méně smutným věcem (a myslet, že je to známka punku), všechny Italy budete mít za magory, Maďarky za yaoistky, Ruse za sadisty a Polky/áky za androgynní osoby, protože nikdo neví, jestli je ta blonďatá věc se sponkou chlap.

Žánr: Potěšíme děvčata... Dá se to považovat za SA. ^_^ Dále je to politická parodie a něco se i naučíte.

http://hetalia.com/cd/images/dvd02_b.jpghttp://hetalia.com/cd/images/dvd01_b.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře