Museum Meiji-Mura

28. červen 2009 | 12.02 |
› 

Museum Meiji-Mura není jen tak ledajaké museum. Je to přehlídka cca 100 let starých dochovaných budov, starých řemesel a životního stylu zasazena v překrásné přírodě.

Zakusíte si zde jízdu starým vlakem s parní lokomotivou, projdete si dům po domu, jako byste se procházeli starým městečkem. Atmosféra je tu naprosto úžasná. Za slunného počasí zde prožijete opravdu pěkný den.

Meiji-mura museum (Meiji vesnice) bylo prvně otevřeno 18. března 1965, jako museum pod otevřeným nebem. Je vystavěno na ploše 1km2 v nádherné lokalitě, na kopci, s překrásným výhledem na jezero Iruka. Museum má návštěvníkům představit architektonické prvky starší japonské architektury a přiblížit styl japonského života z období Meiji (1868 – 1912).

Meiji bylo období, ve kterém Japonsko začalo otevírat dveře okolnímu světu, bylo velmi ovlivněno západními zeměmi a odstartovalo tak svou vlnu modernizací. Brzy se tak z Japonska stala světová velmoc.

V historii japonské kultury také období Meiji, společně s obdobím Aska-Nara (553 – 793), hrálo velmi důležitou roli. Zrovna tak i v architektuře. Stavitelé převzali styly, techniku a dokonce i typy materiálů západních kamenných a cihlových budov. Postup a zdokonalování průmyslové revoluce vydláždil cestu k moderní architektuře, která zná především ocel, beton a sklo. Spousta budov z období Meiji, včetně těch s největší historickou i uměleckou hodnotou, byla ztracena při zemětřesení a válečných pohromách.

Otevírací hodiny

  • 9:30 – 17:00 (od března do října)
  • 9:30 – 16:00 (od listopadu do února)

http://japonsko.orbion.cz/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře