María - Pýcha zlata

8. duben 2009 | 11.22 |

Už jsem Maríe udělala reklamu na jeden blog, teď ještě ten druhej. Toto je úryvek z jedné z povídek, které píše. Moje hodnocení povídek : skvělé, propracování, relativně realné, nepřehnané, velmi dobré zpletky. Tady je ten úryvek :

Příběh se odehrává v zemi Tikuj. Tikuj je ostrovní království, trochu podobné Španělsku. Není tu elektřina, ani pára. Je to ale země na úrovni středověku? Těžko říct, protože o přírodu se starají lépe než my. Tikuj měl dříve několik kolonií, ale postupem času je ztratil. Ale už začneme vyprávět.Aby mohl začít tento příběh, musíme se přenést do Tikuje. Vítejte v kraji, který má výstižnou přezdívku Eldorádo. Není tu opravdové zlato, ale kam až oko dohlédne vyrůstají ze země obrovské balvany ze žlutého pískovce.

Napřed to vypadá, že jste v tomhle ráji sami, ale brzy poznáte, že tu nejste sami, a ani to není ráj. Kdesi v dálce uvidíte stříbrný záblesk a uslyšíte křik. Proč ale stříbrný a ne zlatý v Eldorádu?
Zpoza jedné skály vyběhne asi patnáctiletý kluk a za ním voják na koni s tasenou šavlí. "Já tě naučím, Ambďáre zatracenej, lízt do Tikuje!" Kluk se ze všech sil snaží utéct, ale kůň je rychlejší. Jezdec chytí hocha za límec, třese jím a křičí nadávky. Ve chvíli, kdy se jezdec chystá kluka probodnout se zpoza balvanu vynoří další jezdec. Na rozdíl od pronásledovatele má tmavomodrou uniformu zdobenou zlatem.
  

pokračování povídky je zde :http://tikuj.blog.cz/0809/pycha-zlata-kapitola-1

blog : http://tikuj.blog.cz/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře