Další část Vraždy biologa

29. březen 2009 | 15.05 |
› 

Procházel městem a rozhlížel se kolem. Všechno bylo jiné než na Centrále. Měl pravdu když si říkal že je to venkovská díra, ale docela se mu tu líbilo. Kolem proběhl jakýsi mladík a vrazil do něj. Ed ztratil rovnováhu a málem by spadl do květináčů rozložených před krámkem mladé prodavačky. Mladík si toho nevšiml a běžel dál.....

.....běžel po cestě, poseté nevelkými valouny, která začínala stoupat. Tehdy mladík zpomalil a chvíli jen klusal. Vyškrábal se na kopec a před ním se rozprostřel velký dům obehnaný četnými pozemky - rybníkem, lesem a několika poli a loukami - sídlo rodu Tringhamů - sídlo jeho rodiny. Jednou možná jeho. Začal pomalu sbíhat dolů do údolí, kde leželo rodinné sídlo a nepřestával se rozhlížet.

Když míjel vysokou příjezdovou bránu přiběhli k němu vysoký blonďák a mladá dívka s hnědými vlasy spletenými do copů. Muž vypadal velice rozhořčeně, dívka ustaraně. "Kde se flákáš brácho, zatím co jsi byl pryč stala se spousta věcí!" zuřil blonďák, "Sorry Russle, byl jsem ve městě a rozbilo se mi tam kolo tak jsem ho ještě zavezl do opravy, víš jak je to tady hrozně do kopce?!" "Na tví výmluvy tu není nikdo zvědavej Fletchre. No ale k věci," trochu se uklidnil Russel, dívka přikývla, "Přijel Al," řekla s nadějí v hlase, Russel nevrle přikývl, "Já myslel že ještě studuje, nebo ne?" řekl zmateně Fletcher, "Už ne. Vyhodili ho!" "Co-cožé? Oni vyhodili Ala?" "Jo, ale neřekl nám za co. Já osobně si myslím že to bylo kvůli nějakému prohřešku," potvrdil Russel, "No za známky rozhodně ne!" vykřikla popuzeně dívka, otočila se na podpatku a zamířila po štěrkové cestě zpět k sídlu. "Nina je hrozně rozrušená kvůli Alově vyhození. Jo! Málem bych zapoměl! Sjeli se hosti na příští seanci! Hebi, Havoc a přijde i Grace!" "Bezva!" zajásal Fletcher a vydal se k domu. Russel za ním nešel. Místo toho se rozeběhl pryč z panství.    

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře