Sluneční Paprsek - S.P.

21. březen 2009 | 16.35 |

Mezi stromy prosvítaly první paprsky vycházejícího slunce. a vyháněly mlhu, která se líně válela nad stezkou, podrosty kapradin a vysoké trávy, na kobercích mechu, proháněla se nad tůní a mělkým potokem a tvořila neprostupný šedivý závoj. Nyní přišlo slunce aby se z onoho "Neprostupného šedivého závoje" stal opět normální les ve kterém rostly houby a občas prošel nějaký ten houbař či turista.

Začalo se oteplovat a mlha postupně mizet. Právě začínaly velké prázdniny. První červencový den vypadal lépe než celý červen. Bylo deštivo a škola. Ale teď, teď jsou prázdniny. Jen co červenec začal, začalo svítit slunce. Vítr vaje ve větvích, ale dolů se nedostane, je mrtvo, tady v dole v lese.

Ale, kdepak. Náhle se totiž ozve dupot nohou a z mlhy se vynoří běžící dívka a velkým batohem na zádech. Malým chlebníkem přez rameno a kšiltovkou na hlavě. Mířila po stezce k vesnici, ale když byla vesnice na dohled, stočila to po žluté, přez velkou louku, ze dvou stran přiléhající na les.

Zastavila se u malé kapličky a lapala po dechu, pak se zase dala do běhu a zanedlouho doběhla k západnímu okraji lesa, ze kterého vyběhla. Tam na kameni seděla další dívka, přibližně ve věku běžkyně. Opodál na plotě sedělo pár dalších dívek, všechny však byly mladší.

"Děláš naší družině ostudu," řekla když se běžkyně přiblížila. "No tak to ta družila za moc nestojí. Vždyť rádce a dělat družině ostudu..." začala běžkyně, "Dobrá, dobrá. Mimochodem proč jdeš pozdě?" "Zaspala jsem, rozbilo se mi kolo a vysypal batoh. Chceš abych zacházela do podrobností Jančo?" "Ty jsi zaspala?!" civěla Janča s otevřenou pusou, jedna z dívek na plotě spadla a vykřikla : "Pomóc!!!!! Sluneční Paprsek zaspal!" "No ták, klid. Mám všechno pod kontrolou!" zakřičela Sluneční Paprsek. "Měly bychom vyrazit, ostatní už šli protože byli kompletní," řekla Janča, "Máš pravdu, jaké je letos osazenstvo?" zeptala se S.P. a dala se do kroku, "Máme tu asi na dvě družiny nováčků, tudíž docela dost a pak tu máme stálou partu a pak pár jen táborových," "A jaký jsou družiny?" "My jsme jako obvykle Kostatky, pak druhý holky jsou Lišky. Pak tu máme ještě Bizony - to jsou všechny družiny s nováčkama.

A potom Vydry - Jakub, Marek, Šíp, Jean a Otto, prostě stálá parta, představ si že Vydry odmítly jakéhokoli nováčka!"  "Výstředníci! Díky. Mimochodem, přijede Danča?" "Jo dnes večer, přijede a Buvolem a Erikou," Adriana si povzdechla.

Pokračovaly v cestě, Sluneční Paprsek a Janča mlčely a poslouchali rozhovor, který se odvíjel za nimi. "A co je vlastně ten Sluneční Paprsek zač?" ptala se jedna dívka, "To je naše rádkyně, je dost zkušená a co já pamatuji tak v naší družině byla už když jsem já přišla, nejdříve jako vlajkonoška a podrádkyně, pak jenom podrádkyně a pak rádkyně," vysvětlovala nynější vlajkonoška družiny Ivča. "Aha. A pro jí říkáte Sluneční Paprsek, to je divná přezdívka?" "Vstává při prvních paprscích vycházejícího slunce. Proto je tak hrozné že zaspala," "A víš něco blíž o Janě?" "Je u skauta stejně dlouho jako S.Paprsek. Vždycky byla s ní, je to neporazitelná dvojka," vysvětlila Ivča zamyšleným tónem, Janča byla ten co je vždy a všude ale nikdo si jí nevšimne, protože se schovává ve stínu Slunečního Paprsku. Ale přeci když si to v hlavě převracela.... "No a taky se víc kamarádí."

"Jančo, jsem otřesena! Já že se málo kamarádím?!" zašeptala S.P., "No tak, neber si to tak Adriano," "Hele, teď buď upřímná Jančo. Je to pravda?" "No, tak trochu. Jsi dost tvrdá rádkyně. Takže si myslí že s nima málo kamarádíš," řekla Janča, takovým tónem, že si Adriana alias Slunečné Paprsek musela přiznat že je to pravda.

Krátce po poledni dorazily na tábořiště. Kluci stavěly stany a dívky myly nádobí. V jídelně byli naházené batohy (takovým způsobem, že by z toho pořádkumilovný člověk dostal infarkt). Kosatky hodily své věci na hromadu a v doprovodu jedné roverky se připojily ke družině Lišek, které právě myli várnice. Vypadaly že je to moc nebaví (tím se myslí vůbec, ale v tomto případě by se jim asi nikdo nedivil). "Ahoj," řekla Adriana a vyhrnula si rukávy aby si je nenamočila do studené vody špinavé od jaru. "No nazdar!" zavrčela jedna Liška, "Holky, podívejte, jestli vás to nebaví," začala Janča a některé napadlo že chce říct aby si daly pauzu, to se ale spletly, "můžete jít s klukama stavět stany," dopověděla a zeširoka se přátelsky usmála. Některým dívkám spadla čelist. Tohle nikdo (až na Adrianu) nečekal.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře