Vysvědčení

29. leden 2009 | 21.09 | rubrika: deník

Dnes jsme dostali vízo. Dopadla jsem docela dobře - jen dvě dvojky. Z matiky - není to prostě můj obor, ale letos bych řekla že jsem v matice byla lepší než minulý roky. A z češtiny - dříve mě čeština bavila, ale teď je to můj nejneoblíbenější (to je hrozný slovo) předmět. Nejvíc mě na dnešku nakrklo že jsme se přez den normálně učili a po rozdání víza (6. hodinu) jsme měli ještě odpoledku. No, mě by zajímalo jak jste si "užili" vysvědčení vy. Napište něco do komentářů - jsem zvědavá.

Jména

26. leden 2009 | 09.13 | rubrika: k povídkám

Píšu docela dost příběhů, je tam spousta postav a to je kámen úrazů. Na některá jména jsem hrozně zvyklá a používám je téměř ve všech příbězích. Jména jako Ann, Marco, Nick, Carin,..... jsou pro mě příšerně návyková. Teď bych chtěla vymyslet nějaké další postavy do Orinu, ale už nevím jak by se měly jmenovat. Takže mi prosím napište nějaká jména vy. Nejlepší jména odměním diplomem.

O Orinu

25. leden 2009 | 12.01 | rubrika: Orin

Zeměpis:

Orin je má vymyšlená země. Je rozdělena na pět dávných území : Dorád, Andor, Silvij, Vega a Shanij.

Hlavní město se jmenuje Niro, které je leží na hranicích všech pěti území.

Každé území má něco jako "svoje vlastní hlavní město" :

Dorád - Hari

Silvij - Leskytin

Shanij - Feri

u zbývajících dvou je to těžší, jelikož mají významná města dvě :

Andor - Montana, Arwa

Vega - Leo, Tirta

To by zatím bylo k zeměpisu všechno. Samozřejmě toho je mnohem víc, ale úvod už znáte.

Teď něco k příběhu :

Hlavními hrdiny je pětice červených rytířů : Ann, Jenny, Lusy, Anny a Peadar.

Jestli bych se měla rozhodnout kdo je asi hlavní hrdina tak bych řekla že asi Ann, ale měla bych trochu výčitky svědomí, jelikož i čtyři zbývající hrají veledůležitou roli. Ann jsem zvolila proto že jsem jí z velké části vymýšlela podle sebe.

Ann a ostatní žijí ve městě na území Shanije, jménem Sun Feri. Mají velký sen - stát se Červenými rytíři. Vydají se tedy do Nira a i přez svůj věk se jimi stanou. A od té chvíle by mohly litovat že je něco takového napadlo - jdou z jednoho střetnutí s nebezpečnými žily za druhým. Obvykle mají co dělat aby to přežili a aby splnili svůj úkol. Tento příběh je o přátelství, plný dobrodružství, magie a spousty dalších věcí.

Průběhem času :

Začalo to už ve třetí třídě. Vymyslela jsem si jak já a pár mých přátel procházíme pravidelně do nějakého světa, který neměl ještě jméno, tento příběh ale vážně neměl úroveň a já jsem ho za čas nechala být. Pak jsem se k tomuto tématu vrátila v pátý třídě se svou nejlepší kamarádkou. Ta dostala nápad že vymyslíme příběh ze své vlastní země. Tu ovšem taky musíme vymyslet. Napadlo jí že ta země se bude jmenovat Orin. Jelikož mě to jméno uchvátilo napadlo mě že by se mohla jmenovat ta země, kterou jsem si vymyslela. Pak jsme se dohodly že jedna bude psát příběh v jiné době než ta druhá. Já jsem pak pilně zapracovala a vymyslela jsem že my nebudeme přecházet mezi světy - budeme v Orinu žít. Pak jsem vymyslela jména, která by se hodila k originálům našich jmen - většinou to byly překlady do angličtiny. Nyní už mám skvělý svět, do kterého mi nikdo nekecá, kde žiji jako Červená rytířka a kde mi je fajn.

Díky Jani. Díky Jenny   

žádné komentáře | přidat komentář

vtipné

23. leden 2009 | 12.16 | rubrika: FMA

Tady máte pár vtipných obrázků (a ať nikdo neříká že nejsou vtipný!!!!!!):

šváb

počítačová r.v.

Roy kuchařka

Al + kočky

a ještě jedny kočky...

kočky!

žádné komentáře | přidat komentář

Školní bojovníci - část čtvrtá

22. leden 2009 | 19.43 | rubrika: nedokončené povídky

Ariana změnila názor že dnes si to odskáče jen Megan. Začala se vyhýbat ranám meče jak jen to šlo. Nakonec se ale přerazila o lavičku a narazila si nohu.

Rychle přeměnila meč na kopí, aby se dostala k Rachel blíž, Rachel rovněž přeměnila meč na kopí. Zřejmě by Arianě zakroutila krkem kdyby se do toho nemísila Arianina kamarádka Briana. Briana na cvičení nechodila od té doby co jí její učitelka vyhodila, když jí jednou v sebeobraně vážně zranila. (Ona by jí za to zranění asi nevyhodila, kdyby Briana zavolala záchranku a nevezla jí do nemocnice a svém vozidle, které mohlo být dříve motorkou, ale stejně tak možná autem.). Když se Rachel vrhla vpřed a zařvala že Arianu rozseká na mm kousíčky (ano, tu hlášku má Ariana od ní) přišla pomalým líným krokem, o kterém si myslela že dokonale vyjadřuje její sebejistotu a řekla : "Doufám že jí nechceš doopravdy zabít." Rachel to vyvedlo z míry tak že zastavila a (jelikož se jí zřejmě zatočila hlava) se opřela o růži šípkovou.

Nakonec je vyhodila s tím že se mají vrátit až budou vědět jak se mají v jaké situaci zachovat. "Jsem ráda že dnes na mě nedošlo."řekla Megan když jsme odcházeli z parku. Kevin dodal že on je rád že jí nenaštval on, a Briana dodala že je ráda že se u ní neučí. Ariana se belhala kousek za nimi a přemýšlela jestli je štěstí že si "jen" narazila nohu. 

zákony schválnosti

21. leden 2009 | 14.51 | rubrika: deník

Dnes se opět zákony schválnosti předvedly. Je břečka a já se celej den strachuju abych se někde nevymlela. Jdu do školy - všechno v pohodě. Jdu na oběd - vše v pohodě. Dojdu až do naší ulice - v pohodě. Dva nebo tři kroky před domem uklouznu a hodim tlamu! Opatlám si ruku od břečky, odřu si ji a umažu si kalhoty. Já pitomec a ty naše zákony schválnosti.   

žádné komentáře | přidat komentář

Informatika

21. leden 2009 | 14.50 | rubrika: moje tvorba

Těď máme hodinu informatiky. Právě jsme předváděli výlety, které jsme si měli připravit. Já jsem "jela" do Liberce. Až na to že jako jediná ze 16 lidí jsem si ten výlet připravila v prezentaci a nevěděla jsem co říkat, jsem si myslela že dopadnu docela dobře. Teď ale právě proběhlo vyhodnocení - napsali jsme na papírek 3 jmena lidí jejiž výlety se nám nejvíc líbili a kdo měl nejvíc byl nejlepší. Vůbec jsem si netypovala jak asi dopadnu. Už učitelka začíná vyhodnocovat - na 3.místě Kája.... na 2. Jana....

......a na prvním já! Vůbec jsem to nečekala! Byla jsem v tu chvíli šťastná jako blecha  . A co je nejlepší jt to že mi to zachránilo známku z informatiky!

PS : podle skutečné události *vážně!*

PPS : psáno o informatice a později doma

žádné komentáře | přidat komentář

Školní bojovníci - část třetí

21. leden 2009 | 14.44 | rubrika: nedokončené povídky

"Dobře, budu mluvit stručně." řekla tak vyrovnaně jak jen to šlo, pak ale vybuchla, "Ještě žádný můj učeň nepřišel pozdě." soptila, "A vy - vy idioti - vy si klidně pozdě přijdete a je vám to naprosto jedno!" pak se ale opět trochu uklidnila, "Vysvětlete mi to." "No vlastně..." začal Kevin, ale Megan ho přerušila, "Přišla jsem pozdě a oni mě nemohly najít. Můžu za to já." Rachel se na ni zvláštním pohledem podívala a Arianu napadlo, že Rachel přijde legrační že Megan zabije. Pak se ale Rachel usmála a řekla že kdyby tu nebyl nikdo jiný asi by jí zabila.

Pak jsme začali s výcvikem. První šel na souboj Kevin.

Rachel vytáhla své úžasné skládací pravítko, které Ariana vždy tak obdivovala. Přeměnila ho na bumerang a hodila po Kevinovi, který právě přeměňoval svůj úhloměr a tužku. Bumerang proletěl kousek nad Kevinovou hlavou a vrátil se ke své majitelce. Ariana trouchu vyjekla a zadoufala že se Kevinovi nic nestane.

To už byl z bumerangu meč a Rachel se blížila opatrnými skoky ke svému učni. Ten první ránu meče vykryl úhloměrem a zasadil úder tužkou (neboli štít a meč). Rachel udělala salto do zadu čímž se vyhnula meči.

Výsledek byl pro Kevina velmi dobrý - nic se mu (až na pár modřin a škrábanců) nestalo. Pak ale přišla na řadu Ariana. Dostala tušení že dopadne podobně jako Kevin. A také tušení že jediný kdo to dnes schytá bude Megan.

Rachel přeměnila meč zpátky na bumerang a hodila ho po Arianě. Ta se jen taktak vyhnula když jí proletěl kolem hlavy. Pak přeměnila svoje pero na dlouhý meč a začala šermovat. Všechno vycházelo až do chvíle než se Ariana pořádně rozmáchla svým mečem a nechtěně pocákala Rachel inkoustem. "Tos podělala!!!!" zaječela Rachel a vrhla se vpřed.   

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Školní bojovníci - část druhá

20. leden 2009 | 16.18 | rubrika: nedokončené povídky

Will byl jeden z mála ve třídě co neuměli nebo se nezajímali o Orsi arw - (podle Ariany) úžasné bojové umění, které patří k základnímu vzdělání. Ariana si někdy říkala jaké to asi je žít bez tohoto koníčku, dospěla k názoru že asi příšerné. Říkala si že snad i trochu obdivuje ty co se bez toho obejdou - ona by to nevydržela.

Když bylo po hodině, Ariana si hodila přez záda tašku a rozloučila se s ostatními, kteří rovněž opouštěli třídu. Čekala chvíli před třídou, ale když vyšel její spolužák Kevin vyšla s ním za jejich učitelkou Orsi arwu jménem Rachel. Pak se vydali pro Megan - Arianinu o rok starší sestru. Když jí asi po čtvrt hodině našli bylo už téměř jasné že přijdou pozdě. "Ty si to vodskáčeš." zavrčel Kevin, "My taky." zasmála se Ariana ironicky.

Dorazili pozdě. Rachel seděla na lavičce v parku a vypadala dost namíchnutá. Přez rameno měla přehozenou tašku a vlasy sepnuté do copu. Kevin se už chtěl pustit do vysvětlování, ale když se na něj Rachel podívala nedokázal vydat strachy ani hlásku.
"Tak to je naše smrt"napadlo Arianu a podívala se trochu vyčítavým pohledem na Megan. Ta vypadala provinile a lítostivě, zároveň i trochu smířeně a odevzdaně. Přesně jako by se smířila s osudem - jistou smrtí. Rachel vstala a nasupeně se blížila ke svým učňům. Ariana by chtěla zdrhnout, ale jako by jí nohy zarostli do země. Jen kulila velké hnědé oči na svou učitelku. Rachel se nadechla a začala mluvit.    

žádné komentáře | přidat komentář

Lyra X Orube

20. leden 2009 | 15.18 | rubrika: FMA

Nedávno jsem si všimla jisté podoby :

tohle je Lyra z FMA

lyra,dante

a tohle je Orube z Witch

orube

......co si o tom myslíte?.....

žádné komentáře | přidat komentář